Manlift Kiralamak Mı Satın Almak Mı ? Header Image
Manlift Kiralamak Mı Satın Almak Mı ?
Manlift Kiralamak Mı Satın Almak Mı ?

Manlift, Makaslı Platformları Kiralamak mı Satın Almak mı Daha Avantajlı ?

 

Türkiye’nin en büyük makaslı platform, manlift kiralama firması olarak İstanbul Vinç bu konuda çok fazla soru alıyoruz. Manlift kiralama yapmayı düşünen birçok müşterinin, manlift kiralama fiyatlarını öğrendikten sonra ilk yaklaşımı manlift alım değerinin ne kadar olduğu ile ilgili soru oluyor. Sanırız piyasada manlift fiyatlarının ucuz olduğuna dair yanlış bir algı ve bilgi eksikliği var. Tabiki makaslı platform fiyatları; kullanılan teknoloji , malzeme birleşim teknikleri, marka ve modellere göre değişim göstermekte. Fakat İstanbul Vinç olarak sürekli kiralamada olan makinelerimizi en iyi markalardan ve en son teknoloji ürünlerden tercih etmekteyiz. Peki manliftleri kiralamak mı yoksa satın almak mı daha avantajlı? bu sorunun cevabı belirli kriterlere göre değişiyor. Manlift kiralama süresinin uzunluğu, nakliyenin nasıl çözüleceği, periyodik bakımı, stoklama alanı, bütçe, kiralama yapılan bölge gibi kriterlere bağlı olarak manlift kiralamak mı yoksa satın almak mı sorusunun cevabı verilebilir.

 

Kiralama Süresi

12 ayı aşkın manlift kiralamalarında yüksekliğe bağlı olarak ( 12m’yi geçen yüksekliklerde makinelerin teknolojilerine bağlı olarak fiyat büyük ölçüde yükselmektedir) çoğu zaman önerimiz uygun koşullarınız var ise size uygun manlifti uygun vadelerde satın almanızdır.

 

Stoklama Alanı

Manliftler çok fonksiyonel ve kompakt makineler oldukları için kapalı halde fazla yer kaplamazlar fakat yinede özellikle kış aylarında saklama alanlarının kapalı alanda olunması tavsiye edilir ve bunun için onlara ayıracağınız özel bir alan gerekir.

 

Nakliye

Makaslı platformlar kısa mesafelerde kolaylıkla yol kat edebilirler fakat bir yerden diğer bir yere transferlerinde nakliye aracı gereklidir, bu nakliye aracı da genellikle kurtarıcı tipi araçlardır. Bu nedenle çok fazla nakil gereken işlemlerde konun uzmanı bir manlift kiralamacıdan profesyonel bir yardım almak daha ekonomik ve daha akıllıca olacaktır.

 

Periyodik Bakım

Makaslı platformların periyodik bakımları hassasiyet ve profesyonel ellerede yapıldığında kullanım süresi oldukça uzundur, fakat bu bakımlar aksatıldığında veya yanlış ellerde yapıldığında kullanım ömrü azalacaktır. Dolaylı olarak bu bakımlar şirket bünyesine ek bir külfet ve maliyettir birde bu konuda yetkin ve güvenilir firmalar bulmanın zorluğunu hesaba katmak gerekir.

 

Bütçe

Makaslı platform kiralama veya satın alma konusundaki en önemli kriterlerden biri tabi ki bütçe. Eğer size konforlu ve güvenilir bir çalışma alanı sağlayamayacak ama finansal anlamda uygun bir makine almak size daha ekonomik bir çözüm gibi gelebilir fakat uzun vade de daha büyük külfetler yükleyebilir. Ülkemizde makaslı platform konusunda bir çok yerli üretici ve yabancı markaların özellikle Çinli ve Avrupalı manlift üreticilerin temsilcileri bulunmaktadır. İstanbul Vinç’te yaklaşık 5 yıldır Mantall makaslı platformların Türkiye temsilciliğini başarılı bir şekilde yürütmektedir. Satışını yaptığımız bütün makinelerin yıllık periyodik kontrol ve yedek parçalarıyla hususi biz ilgilenmekteyiz. Bu şekilde arkasında satış sonrası hizmetin güçlü olduğu bir şirket alımlarda tercih sebebi olmalıdır. Ülkemizde Genie, Mantall, Skyjack, JLG, Haulotte ve Dingli gibi markalar çoğunlukla kiralama firmaları tarafından tercih edilmektedir.

Yukarıda belirttiğim gibi satın almak mı kiralama yapmak mı derseniz yukarıda ki kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu konuda birçok firma uzmanlıkları sebebiyle kiralama firmalarına güvenmektedir. Bu tamamen firmanın şartları ve bu konudaki tasarrufu ile ilgilidir.

İstanbul Vinç sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close