Manlift Fiyatları Header Image
Manlift Fiyatları
Manlift Fiyatları

Manlift fiyatları nelere göre değişmektedir ? Manlift Fiyat aralığı neden bu kadar geniştir ve alırken ve manlift alırken nelere dikkat etmek gerekir

 

Manlift Fiyatları

Manlift Fiyatları bir çok firmanın kiralama mı satın almamı yapacağının en önemli belirleyicisidir bu nedenle fiyatların neye göre değiştiğini bilmek önemlidir. Fiyatta marka , yükseklik, ve makinanın özellikli bir yapıda olması fiyatın oluşumunu etkiler.

 

Manlift Markaları

Manliftlerde avrupalı üreticilerin Haulotte, skyjack, Holland lift Amerikalı manllift üreticilerinden Genie ve JLG fiyat yöünden Çinli üreticilerden Digli, Mantall ve Sineboom dan çok daha pahalıdır. Aslına bakarsanız Son 8-10 yılda Türklerden ELS markası da makaslı platform üretimine başlamıştır hatta bu üretimlerini eklemli manliftlerede kaydırmışlardır ve fiyatları yabancı üreticilere göre daha uygun fiyatlıdır ve stok konusunda da size sıkıntı yaşatmamaktadırlar. Yukarıda bahsetmiş olduğum bütün markaların Türkiye distribütörleri bulunmaktadırlar ve bunlardan fiyat alarakta karşılaştırma yapabilirsiniz.

 

Manlift Çalışma Yükseklikleri

Manlift fiyatlarında ana belirleyicilerden biri yüksekliktir. Fiyatların yükseklikle artan teknoloji beraberinde malzeme ile birlikte fiyatların yukarı yönlü arttığını görürüz özellikle 12m üzeri makaslı platform fiyatları giderek çok daha fazla bir değerle artmaktadır çünkü bu yükseliklerin üzerindeki makaslı platformlar özel teknoloji ve aksağamlar egrektirir ve bir çok üreticide  yüksek makineleri sorunsuz üretmekte zorlanırlar. Açıkçası 12m üzeri manlifler için özelleşmiş markalar vardır ve bu da başka bir makalemizin konusu olsun.

 

Manlift Servis İmkanı

Bizce manlift alırken kararınızdaki en önemli belirleyicilerden biri manlift fiyatı yerine markanın sağladığı servis ağı ve bu konuda size sağladığı avantajlar olmalıdır. Ne yazik ki hangi markayı seçerseniz seçin sonunda bir gün bir ariza ile karşılaşmanız muhtemeldir ve bu arıza olduğunda makinenize ne kadar kısa sürede müdehale edileceği ve yedek parça sağlanabileceği en büyük meseledir. Bu nedenle eğer manlift satın almaya karar verirseniz bu konuyu gözardı etmeyin ve Manlift fiyatlarını karşılaştırırken servis ve yedek parça konusunu gündeminize alın ve sorgulayın.

 

İstanbul Vinç sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close