Makaslı Platform (Manlift) Kiralamak İçin 6 Önemli Neden Header Image
Makaslı Platform (Manlift) Kiralamak İçin 6 Önemli Neden
Makaslı Platform (Manlift) Kiralamak İçin 6 Önemli Neden

Birçok firma tarafından sağladığı faydalar bilinmediğinden, Avrupa’ya kıyasla kullanımı geride kalan makaslı platformların (manlift)kiralamada müşterilere sunacağı önemli avatajlar var

 

Türkiye'de 2005-2010 yıllları arasında giderek kullanımı yaygınlaşan makaslı platformlar inşaatlarda, kaba işler bittikten sonra daha çok elektrik taahhüt firmaları, mekanik tesisat firmaları, çelik konstrüksiyon firmaları, alçıpan ve boya işleri vs.yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Bir karşılaştırma yapabilmek için, bu makineler ile tanışmadan önce bbu uygulayıcı firmalar ne kullanılıyordu bilmek lazım.Bu makineleri tanımadan önce uygulamacı firmalar, 12 metrelik bir yükseklikte çalışmak istediklerinde İskele kurmak zorunda kalıyorlardı. Peki bu eski yöntemi kullanan firmalar, eminim yaşayacağı avatajları bilmek ister. İşte Makaslı platformların size sağlayacağı 6 büyük avantaj;

 

Zaman’dan Tasarruf

Birçok firma Makaslı platformları ilk kiralama yaptıklarında kiralama süresini uzun tutar çünkü uzun süreler iskelede çalışmıştır ve zamanı kabaca hesaplar ama makaslı platformlar taşımak, kurmak, nakliye sorununu ortadan kaldırdığı için planlanandan çok daha kısa sürede işini çözecektir.

 

İş Güvenliği

Makaslı platformlar ile çalışırken gerekli güvenlik tedbirleri alındığında ( Praşüt tipi emniyet kemeri ve Baret) iskelerde yaşanan hiçbir güvenlik sıkıntısını yaşamazsınız. Platformundaki korkuluklar sayesinde düşme riski ortadan kalkmaktadır . Makine hareket ettiğinde uluslararası kurallar gereği yürüyüş sinyal sesi ve ışıklı ikaz vermekte ve çevredeki çalışan kişileri uyarmaktadır. İş güvenliği kurallarına ait tüm özellikleri taşımaktalar. Hem platformda hem de platform çevresinde çalışanın bütün güvenlik önlemleri alınmıştır.

 

İş Gücü

İskeleyi diğer çalışma alanına nakliye etmek oldukça zor, zahmetli ve fazla personel gerektirmektedir. Makaslı platform (manlift) ise demir iskeleye kıyasla 12 metre yükseklikteyken bile makinenin yürütilebilmesi sayesinde iş gücünü en performanslı bir şekilde kullanılmasını ve iş gücüne olan yoğun ihtiyacı azaltmayı hedefler.

 

Enerji Tasarrufu

Akülü makaslı platform kullandığınızda, Mazot ya da benzin kullanılmadığından yakıttan tasarruf sağlar.

 

Operatör Masrafı

Bu makineleri kullanmak için özel bir eğitime ihtiyaç duyulmadığından kendi personeliniz makineyi kolaylıkla kullanabiliyor bu da operatör masrafından tasarruf etmenizi sağlar.

 

Nakliye Kolaylığı

Makinenin bir şantiyeden diğer bir şantiyeye nakliyesi kurtarıcı bir araçla yapılmaktadır, bu nedenle iskelede yaşandığı gibi montaj ve demontaj derdi de yoktur

 

İstanbul Vinç sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close