Kiralık Manliftlerin Nakli Header Image
Kiralık Manliftlerin Nakli
Kiralık Manliftlerin Nakli

Kiraladığınız Makaslı Platformlar İş sahasına nasıl nakil edilir

 

Manlift lerin içinden ihtiyaca göre en uygun olanı seçilir ve kiralandıktan sonra iş sahasına teslim edilmesi talep edilir. İstanbul Vinç makaslı platformu veya eklemli platformu istenilen çalışma adresine uygun bir taşıyıcı araç ile nakleder.

 

Çalışma sahaları çok değişik alanlar olabilir. İnşaat alanları, alışveriş merkezleri, tiyatro salonları, spor salonları, sinema salonları, binaların dış cephelerinde reklam uygulamaları, binaların dış cephe izolasyonu, binaların dış cephe boya işleri, cam temizliği, dış cephe tamirat tadilat işleri gibi daha birçok buna benzer bitmiş tesisler olabileceği gibi; imalatı devam etmekte olan tesisler de olabilir.

 

Çalışma sahasına İstanbul Vinç den bir yetkili çağırıp keşif yaptırmanızda fayda vardır. İstanbul Vinç bunun için sizden bir ücret talep etmeyecektir. İstanbul Vinç in tecrübeli personeli sayesinde çalışma sahanızda kullanacağınız en uygun Manlift, makaslı platform ve örümcek vinç ve platformun seçimini, kolayca yapabilirsiniz.

 

Manlift çalışma sahasına yerleştirilmesi konusunda karşılaşılabilecek sorunlar ve çözümleri

Çalışma sahasının girişinin boyutları bilinmelidir. Çalışma sahasına ulaşmak için kullanılacak kapının genişliği ve yüksekliği seçilen Makaslı Platformun buradan rahat bir şekilde geçişine uygun olmalıdır. Standart akülü 12m Makaslı platformların korkulukları katlandığında 1,8m yüksekliğine kadar olan kapılardan girebilir. Kapı girişlerinde merdiven (Basamaklar) olabilir. Bu gibi yerlerde Kauçuk paletli örümcek platformlar tercih edilebilir. Spiderplatforms merdivenden iniş ve çıkışlarında basamaklara zarar vermemesi için mazı özel ekipmanlar kullanmak gerekebilir. Lütfen İstanbul Vinç kiralamadan yardım alınız.

 

Bazı tesislerde zemin çok özel ve pahalı materyallerden imal edilmiştir. Bu tür zeminlerde çalışma yaparken zeminin üzerine koruma sağlayacak bazı ekipmanlar kullanılmalıdır. Böylece Manlift yürürken zemine temas etmeyecek ve zarar vermeyecektir.

 

Buz pateni pisti, yüzme havuzları gibi zeminin altında basınçtan etkilenebilen çeşitli değerli ekipmanlar bulunan çalışma alanlarındada zemine zarar vermeyecek ağırlıkta bazı dikey Makaslı platformlar ve manliftler kullanılmalıdır ve Çalışma sırasında yükü dağıtacak şekilde tekerleklerin altına plateler konulmalıdır.

 

Bazen çalışma sahasına taşıyıcı araç ile gidilemez örneğin çim alanlardan geçerek ulaşılabilen durumlarda : Çim alanların üzerine koruyucu malzemeden Manlift ve makaslı platformların yürüyebileceği bir yol hazırlanır özellikle Örümcek platformlarda bu daha çok istenen bir durumdur ve Örümcek Vinç ve Platformlar bu yol üzerinde yürütülerek sahaya ulaştırılır. Veya bunun yerine Vinç yardımı ile bu alan aşılır.

 

İmalatı devam eden bitmemiş tesislerde ise Manlift Makinanın yürüyeceği güzergah üzerinde çukurlar yüksek tümsekler olabilir. Bu bölgeler de yine çeşitli metal veya mukavemetli ağaç malzemeler kullanılarak güvenli bir şekilde Manlift makaslı platformun nakli sağlanır.

Bazen zemin katta değil üst katlarda Makaslı Platform ve Örümcek Vinç ihtiyacı olur.

İstanbul Vinç sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close