Kiralık Manlift Fiyatları 2021  Header Image
Kiralık Manlift Fiyatları 2021
Kiralık Manlift Fiyatları 2021

2021'de Manlift Kiralama fiyatları nasıl değişti ve manlift kiralama fiyatlarında belirleyici faktörler nelerdir sorularının yanıtları bu makalede

 

Kiralık Manlift Fiyatları 2021

2020 yılında artan döviz fiyatları ne yazık ki 2021 manlift kiralama fiyatlarına da yansıdı. Bir çoğu Avrupa ve Amerika marka olan ülkemizdeki manliftler kiralama fiyatlarında da %10-15 artış ile seneye başladı.

 

Manlift nedir ve Çeşitleri

Manlift kiralama fiyatlarına geçmeden önce Manlift’in ne anlama geldiğini bilmeliyiz çünkü manlift diye adlandırdığımız aslında ‘’personel yükselten’’ makineler ve bu kelime içinde bir çok makine grubunu barındırıyor. Ülkemizde bu gruba akülü ve dizel makaslı platformlar, eklemli, dikey ve teleskopik platformlar ve örümcek platformlar giriyor.

 

Manlift Fiyatları

Bu tarz manlift fiyatlarında en belirleyici faktör işin hangi yükseklikte yapılacağı, yükseklik arttıkça makinelerin teknoloji ve özellikleri artıyor ve daha maliyetli bir hale geliyor. Mesela 12m ve 14m makaslı platformun arasındaki işleyiş ve teknoloji yatırımı oldukça farklı. Metrajlar arttıkça yüksekte güvenle çalışmak için koruyucu önlemlerde o denli artıyor tabi bu ek maliyetlerde manlift kiralama fiyatlarına da yansıyor.

Diğer bir belirleyicide yapılacak işin süresi, fiyat alırken sizde deneyimleyeceksiniz 1 günlük makaslı platform fiyatı ve aylık kiralama fiyatı aldığınızda. Aylık kiraamanın daha makul olduğunu göreceksiniz.

 

Makinanın manlift kiralama fiyatının belirlenmesinde önemli bir faktör daha öncede belirttiğim gibi manlift makine grubu çok geniş bir makine grubunu ifade ediyor fakat örümcek platformun kiralama fiyatı ile makaslı platformun kiralama fiyatı oldukça fark ediyor bunda kullanılan teknoloji, kullanılan yüksek koruma önlemleri ve çelik aksağam önemli rol oynuyor. Hiçbir zaman yamana atmamalıyız ki manliftler ile çalışırken en önemli nokta güvenlik. Yüksekte çalışırken düşme ve yaralanmaya çok açıksınız fakat bu makinelerde kullanılan üst düzey güvenlik önlemleri size oluşabilecek bütün kötü seneryolara karşı koruyor.

 

Bunun dışında makinenin Dizel mi Akülü grupta olup olmadığıda diğer bir manlift kiralama fiyatlarını etkileyen faktördür. Genelde Dizel makinelerin Akülü makinelere göre kiralama fiyatları daha yüksektir.

 

Operatör ihtiyacınızın olup olmamasıda diğer ek bir maliyetir. Kiralama yaparken Operatörlü opsiyonunu seçerseniz manlift kiralama maliyetine ek olarak birde Operatör maliyetine katlanmanız gerekebilir ama şunuda belirtmek isterim ki bazı spesifik makineler mesela örümcek platformlar ve vinçler operatörsüz kiralamaları yapılmamaktadı çünkü bu makinelerin kullanımında özel ehliyetler gerekir.

 

 

İstanbul Vinç sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close