Kiralık Sepetli Vinçlerin Özel Projelerde Kullanımı Header Image
Kiralık Sepetli Vinçlerin Özel Projelerde Kullanımı
Kiralık Sepetli Vinçlerin Özel Projelerde Kullanımı

Kiralık Sepetli Vinçlerimiz ile Uçak Bakım Çalışmamız ile ilgili Platformder de yayınlanan haberimiz

 

-Öncelikle Türkiye'de platform kullanım alanları giderek genişliyor ve sepetli vincin bilinirliği artıyor. İstanbul Vinç olarak bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

İstanbul vinç 20 yıl önce platform sektörüne ilk yatırım yaptığı zamanlarda bu sepetli vinç ve kendinden yürüyüşlü gruba giren makaslı platform, örümcek platform, örümcek vinç ve eklemli pltaform kullanım alanları ve pratikliği konusunda piyasada hiç bir bilgi yoktu hatta bu sektörde ilk yatırım yapan kiralama firmalarındandır. O günlerden bu günlere çok fazla bir ilerleme oldu Araç üstü platform’dan tutunda operatörsüz makaslı , örümcek ve eklemli platformlar ile birlikte çeşitlilik artti. İş verimliliğin arttığını gören sepetli vinç ve makaslı platform kiralama müşterileri bu makineleri talep etmeye başladı. Büyük projelerde ve yüksekte binalarda kullanımı ve uygulaması görülen bu kiralık manliftler daha popülerlik kazanmaya başladı. Ama hala yüksekte yapılan işlerde güvensiz düzenek ile çalışan kurumlar mevcut ve tamda bu nedenle Avrupa’dan platform sayısı ve kullanımı bakımından gerisindeyiz.

 

- İstanbul Vinç olarak her zaman yaptığınız çalışmalarla platform sektöründe dikkat çekiyorsunuz. Son olarak uçakların bakımı için platform hizmeti sundunuz. Yer aldığınız projeyi detaylı bir şekilde anlatır mısınız ?

Manlift çeşitliliği, bu konuda dünya da kullanılan en son teknolojileri takip etmemiz ve yatırım yapmamız bizi açıkçası ayıran nokta oluyor tabi buna ilaveten Türkiyenin farklı noktalarında katıldığımız büyük projelerde kazandığımız deneyimler bizim MANLIFT KİRALAMA konusunda daha da gelişmemize sebep oldu. Uçak bakımları gerçekten üst kademe önlemlerin alınıldığı hassas çalışmalar. Proje kapsamında 2 uçağın bakımında İstanbul Vinç’in 6 adet farklı yükseliklerde ve tipte kiralık sepetli vinçleri kullanıldı. Yaptığımız bu çalışmada uygulamacı personel de ekip sıkıntısı olmadığı için müşterimiz 3 adet sepetli vinç bir uçakta diğer 3 adet sepetli vinç diğer uçakta kullandılar. Bu da işimizi kısa süre de hızlı ve güvenli bitirmemizi sağladı.

Uçağın kanat bölgesine ve çalışma fotoğraflarında görebileceğiniz gibi uçağın altı ve yanlarında bakım ve iyileştirme çalışmaları yapıldı. Bu tarz projelerde tabi ki operatör ve platformlarımızın manliftlerimizin makaslı platformlarımızın örümcek platformlarımız eklemli manliftlerimizin kaliteside ortaya çıkıyor makinenin en uç noktalara ulaşabilmesi yatay mesafeleri sepet dönüşleri çok hassas olmalı sonuçta çalıştığınız düzenek çok önemli. Tabi bunda Türkiye’nin bir çok noktasında çalıştığımız önemli ve özel projelerde kazandığımız deneyimde çok etkili bir rol oynadı. Sahada ki ekibimiz manlift platformlar konusunda sürekli eğitimlerle destekleniyor ve takip mekanizmamız ile denetim sağlanıyor.

 

-Bu tarz projelerde yer almanın sizin için önemi nedir?

Öncelikle bu projeler müşterierimizin manlift kiralama konusunda bize güvendiğinin bir göstergesi ve bu açıdan bakıldığında çok değerli. Özel projeleri olduğunda biliyorlar ki bu ancak İstanbul Vinç altından kalkabilir ve zamanında hızlı bir şekilde güvenlikten ödün vermeden çalışmayı sonlandırabilirler. Bunda ayrıca özel makinelere (örümcek platform ve örümcek vinç, dizel elklemli platformlar) ve güçlü ve kiralama filosuna sahip olmanın avantajını yaşıyoruz örneğin Emaar AVM projesinde çok dar kısıtlı alanlardan örümcek vinçlerimizi demonte ederek asansör yolu ile çıkardık çok meşakkatli ve dikkat isteyen işlerdi Keza, Zorlu Avm projesinde ve İstanbul Akvaryumda özel cam montajı işleri bizim manliftlerimiz ile takıldı. Birçok özel prodüksiyonların aksiyon sahnelerinde araç üstü platformlarımız ve sepetli vinçlerimiz kullanıldı ve bobil vinçlerimiz kullanılıyor.

Tabi bu tarz projelerde işin içinde prestij de çok önemli. Bir şeyi başarmak kurumsal firmaların çözüm ortağı olabilmekte çok gurur verici. İşimizi çok severek ve ilk günkü heyecanla yapıyoruz, hatalar ve eksiklikler olamadan tabiki olmuyor sonuçta bazen kontrol edemediğiniz faktörlerde var ama biz bunlardan ders alarak ve bir adım öteye giderek hep sınırlarımız zorlamayı hedefliyoruz.

 

Hala hazırda devam etmekte olan galataport karaköy şantiyesi ve Haliç İstanbul projesinde yer almaya devam ediyoruz. Ayrıca dizi film yapım şirketlerine hizmek veriyoruz.

 

-Normal bir proje ile bu tarz önemli çalışmalarda yer almanın arasında fark var mı?

Bizim için her iş önemli ve her müşterimiz değerli. Bunlarında üstünde manlift kiralamada güvenlik meselesi var. Bizim platformumuzda çalışan, en düşük yükseklikten en yüksek erişim mesafesine kadar aynı güvenlik önlemleri ve adımları geçerli. Sonuçta işimiz çok risk barındırıyor manliftlerimiz bütün güvenlik donanımlarına sahip olsada işin içine insan faktörü giriyor. Bunuda eğitimlerle ve zorunlu uygulamalarla her gün daha iyi bir hale getiriyoruz. Sürekli eğitim bizim en önemli mottomuz. Biz parmakla gösterilen, işini temiz yapan ve mutlu müşterilerimiz ile büyüyen bir firma olmak istiyoruz.

 

 

 

 

 

İstanbul Vinç sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close